ViralBlog
Ubezpieczenie na wyjazd w góry

Kiedy należy wykupić ubezpieczenie w góry?

Jeśli planujesz przygodę, być może będziesz chciał kupić ubezpieczenie na wyjazd w góry (kilka słów więcej: https://ubezpieczeniakielce.com.pl/dlaczego-warto-wykupic-ubezpieczenie-w-gory/). Kiedy jednak jest to konieczne? Kiedy mieszkasz w mieście, większość ludzi może z łatwością dostać się do swojego górskiego domu. Twoi sąsiedzi znają się nawzajem i zwracają na siebie uwagę. W razie zamieci wszyscy wiedzą, że należy pozostać w domu i nie ryzykować wychodzenia na śnieg. W miastach ludzie rzadko wychodzą poza swoje normalne trasy i zajęcia. Więc kiedy kupujesz dom w górach, ważne jest, aby zrozumieć swój poziom ryzyka, jaki rodzaj ryzyka stwarzasz dla swojej społeczności i ile może kosztować ubezpieczenie, gdyby coś się stało.

Ile to kosztuje?

Jako mieszkaniec gór, twój poziom ryzyka jest znacznie wyższy niż osoby z miasta. W wielu obszarach kraju, w górach jest mniej ludzi i mniejszy ruch niż w miastach. Więc jeśli coś miałoby się wydarzyć, ryzyko dla twojej społeczności jest znacznie mniejsze. Jeśli mieszkasz w górach, prawdopodobnie spędzasz dużo czasu na świeżym powietrzu. Oznacza to, że będziesz bardziej narażony na wypadki, zarówno obrażenia, jak i szkody majątkowe związane z aktywnością na świeżym powietrzu. Musisz zrozumieć swój poziom ryzyka, aby kupić odpowiednią sumę ubezpieczenia. Zacznij od zadania sobie następujących pytań.

 • Czy Twój dom znajduje się na obszarze o podwyższonym ryzyku wystąpienia katastrof naturalnych?
 • Czy wykonują Państwo ryzykowne zajęcia na świeżym powietrzu? – Czy zazwyczaj przebywasz na zewnątrz w okresie niesprzyjającej pogody?
 • Jak często odwiedzasz ten obszar?

Chociaż zakup ubezpieczenia na dom jest łatwiejszy w niektórych obszarach niż w innych, ważne jest, aby zrozumieć ten proces

Jak oszacować ryzyko?

Firmy ubezpieczeniowe zaoferują Ci pewną liczbę. Ponieważ prawdopodobnie porównujesz różne firmy, możesz oczekiwać, że większość przedstawicieli handlowych powie Ci, ile potrzebujesz, aby kupić minimalną kwotę pokrycia. Jednakże, jeśli znasz swój poziom ryzyka i stopień ochrony, którego potrzebujesz, możesz zdecydować o wysokości pokrycia w oparciu o własny budżet. Na przykład, jeśli potrzebujesz pokryć tylko kilka tysięcy dolarów, nie potrzebujesz aż tak dużego ubezpieczenia. Jeśli chcesz chronić kilkaset tysięcy dolarów, musisz kupić większe pokrycie. Teraz ważne jest, aby zrozumieć, co powinieneś zapłacić. Podczas gdy istnieje wiele zmiennych w burzy, średni koszt szkody jest zawsze taki sam.

 • Dach – $3,000 – $5,000
 • Okna – $2,000 – $5,000 – Szafy – $1,000 – $5,000
 • Szafki – $2,000 – $5,000
 • Zlewozmywak – 1 000 – 5 000 USD
 • Meble – $2,000 – $10,000
 • Garaż – $4,000 – $10,000
 • Architektura krajobrazu – $500 – $2,500

Wytypowanie niezbędnego zakresu ubezpieczenia

Im więcej aktywności na świeżym powietrzu wykonujesz, tym większe ryzyko stwarzasz dla swojej społeczności. Jeśli jesteś myśliwym i spędzasz dużo czasu w lesie, stwarzasz większe ryzyko przypadkowego zastrzelenia kolegi lub zwierzęcia. Jeśli jesteś zapalonym turystą i spędzasz dużo czasu w górach, stwarzasz większe ryzyko zgubienia się. Jeśli jesteś wędkarzem, stwarzasz większe ryzyko znalezienia się w niebezpiecznej sytuacji na wodzie. Niezależnie od rodzaju aktywności, musisz zrozumieć, jakie ryzyko stwarzasz. Jeśli jesteś myśliwym, musisz zrozumieć swój poziom ryzyka w stosunku do liczby osób, z którymi polujesz. Jeśli jesteś turystą, musisz zrozumieć swój poziom ryzyka w zależności od tego, ile czasu spędzasz w górach.

Jeśli planujesz przygodę, być może będziesz chciał kupić ubezpieczenie na wyjazd w góry

Ubezpieczenie dla górali

Jakiego rodzaju pokrycia potrzebujesz? Możesz kupić osobne pokrycie dla każdego rodzaju ryzyka. Na przykład, jeśli jesteś myśliwym, możesz wykupić ubezpieczenie od zagrożeń środowiskowych, takich jak pioruny i spadające drzewa, ale musisz zrozumieć, że kwota ubezpieczenia jest niższa niż gdybyś kupił tę samą polisę na urazy. Jeśli jesteś turystą, musisz zdecydować, czy zbierasz pokrycie za kradzież i uszkodzenia, czy chcesz tylko chronić swoją własność. Jeśli jesteś wędkarzem, musisz zdecydować, czy zbierasz pokrycie odpowiedzialności, czy chcesz tylko chronić swój majątek. Zacznij od pomyślenia o najgorszym scenariuszu i określ, czego będziesz potrzebował w takiej sytuacji. Następnie określ, czy wszystkie Twoje potrzeby w zakresie pokrycia są pokryte. Upewnij się, że masz wystarczające pokrycie, aby pokryć wszelkie możliwe szkody.

Chociaż zakup ubezpieczenia na dom jest łatwiejszy w niektórych obszarach niż w innych, ważne jest, aby zrozumieć ten proces. Po pierwsze, trzeba znaleźć firmę, która oferuje rodzaj pokrycia, którego potrzebujemy w cenie, którą jesteśmy skłonni zapłacić. Można to zrobić za pomocą niewielkich badań. Następnie należy udać się do agenta ubezpieczeniowego i kupić polisę. Można zadzwonić do agenta lub przejść do trybu online, aby kupić polisę. Teraz trzeba będzie pokazać agentowi dowód własności domu, taki jak akt notarialny lub tytuł własności. Należy również pokazać dowód swojego bezpieczeństwa finansowego, taki jak ostatni wyciąg bankowy lub zeznanie podatkowe. Wreszcie, trzeba będzie dokonać płatności. Jest to zazwyczaj jednorazowa opłata, którą płacisz każdego roku.

Wnioski

 • Zrób listę rzeczy, które będą Ci potrzebne w razie katastrofy. Na przykład, gdybyś miał burzę, potrzebowałbyś wystarczająco dużo jedzenia, wody i schronienia.
 • Rozłóż dokładną mapę swojego domu i zaznacz wszystkie potencjalne drogi wejścia, takie jak okna i drzwi.
 • Sprawdź, czy w Twoim domu nie ma otwartych okien i uszkodzonych drzwi. Te małe problemy mogą szybko zsumować się w duże wydatki.
 • Upewnij się, że masz najnowocześniejsze urządzenia i że masz wystarczająco dużo miejsca na ich przechowywanie.
 • Zrób listę swoich przedmiotów zewnętrznych i określ, ile kosztowałaby ich wymiana.
 • Przyjrzyj się swojemu miesięcznemu budżetowi i sprawdź, czy możesz znaleźć jakieś oszczędności, które pomogłyby opłacić pokrycie.
 • Zrób listę.

Wniosek Koszty ubezpieczenia domu różnią się w zależności od rodzaju pokrycia, jakiego potrzebujesz, poziomu ryzyka w Twojej społeczności, firmy, którą wybierzesz oraz lokalizacji Twojego domu. Jednakże, gdy już wiesz czego potrzebujesz, łatwo jest znaleźć świetną polisę w rozsądnej cenie. A przy odrobinie badań, można znaleźć najlepszą polisę w najniższej cenie.